02. 04. 2017.: Senjsko – nove postaje Križnoga puta

Za vrijeme nedjeljne Sv. Mise u kapelici Gospe Lurdske na Senjskom u 9 sati, župnik p. Ivan MSC zazvao je Božji blagoslov na nove postaje Križnoga puta (foto: Mladen Šepić). Slike je, tehnikom ulja na platnu, dimenzija 40 x 35 cm, izradila je Silvija Sikavica iz Rijeke…

Troškove (jako povoljne) izrade slika snosili su samoorganizirano sami vjernici naselja Senjsko. Nositeljica cijelog projekta bila je gđa Anđelka Mufić. Hrastovo drvo za okvire slika darovala je ob. Mufić iz Senjskog, drveni okviri su donacija Stolarije Ivana Božića iz Senjskog, a brojeve postaja (na donjem središnjem dijelu okvira) ugravirao je, također darovano, Josip Šterle iz Vrbovskog.

Panorama slika 14 postaja Križnoga puta, koje nam je dostavila sama autorica slika Silvija Sikavica:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogledajte sada u PDF-u i veoma uspješni elaborat same autorice:

križni put II – final